ÇOCUKLUĞUMUZUN OYUNU KİM? KİMİNLE? OYUNU İLE SENTEZ CÜMLE ÇALIŞMASI

Herkese MERHABA

Uzun zamandır burada yazmayı ihmal ediyordum lakin artık yazmaya karar verdim. İlk açılışı ise bu güzel etkinlik ile yapmak istedim.

Muhtemelen hepimiz çocukken bu oyunu oynamış,çok gülmüş ve eğlenmişizdir. Bende dedim ki ; Bu kadar gülüp eğlendiğim hemde öğretici bu oyunu neden oğlumda kullanmayayım. Hem dil konuşma becerilerini geliştirir hemde grup oyunlarında nasıl tavır takınacağı ile ilgili bilgi edinir hemde beraber eğlenip güleriz.

Fikir gelişince açtım canvayı hemen telefonda pıt pıt düzenlemeleri yaptım ve hazır hale getirdim ve sonrasında sizinle paylaşmaya karar verdim çünkü bilgi paylaşıldıkça çoğalıyordu. Umarım hepsi bu etkinliği kullanırken bol fayda saglar ve bolça eğlenir.

GERİ DÖNÜŞERİNİZİ MERAKLA BEKLİYOR OLACAĞIM.

Twitter @ritmikhareket / Instagram @ritmikharekett

Çocuklar İçin Kolay Sanat Etkinliği

Tam kapanma döneminde evde sıkılan çocuklarımız için akademik bilgilerden uzak zihinlerini hem rahatlatacak hem de farklı bakış açıları kazandıracak 47 sayfalık bir sanat etkinliği ile geldim.

Etkinligimi hazırlarken ilhamı Picasso ve kübizmden aldım. Picasso’nun eserlerini düşünerek etkinliği hazırlamak çok keyifliydi.

Bir hafta boyunca oğluma her gün Picasso’yi anlatarak hazırladığımız çalışmaları Twitter hesabından izleyebilirsiniz.

Twitter @ritmikharekett

KonuşuYORUM

Otizmli çocuğu olan bir çok ebeveynin en büyük dileği evladının sözel olarak iletişime geçmesi bazen de bir kere olsun sesini duymak istemesi…

Bu anlaşılır bir istek lakin bazı otistikler belki hiç bir zaman konuşmayacak belki sınırlı bir konuşması olacak ama bu iletişim kuramaz demek değil. İletişim kurmanın bin bir yolu var bunlardan biri de adis gibi alternatif iletişim sistemleri. Bu sistemlere yönelmek hem evladınızın hem de siizn hayat kalitesinde artış sağlayacaktır.

Bende bu konuda size katkı sunmak için sınırlı konuşan veya diğer konuşma sorunlarından birini yaşayan çocuklar için 20 adet konuşma kartı hazırladım. Şuan indireceğiniz kartlar kolay seviye olup orta/zor olarak guncellenecektir.

Kartların nasıl kullanıldığını gösterdiğim videosunu instagram veya twitter hesabımda bulabilirsiniz.

instagram @ritmikhareket

twitter @ritmikharekett

LABİRENTLE RİTMİK SAYMA YAPIYORUZ

Çocukların eğlenerek matematik çalışması yapacağı toplada 54 sayfalık dev bir etklinliği sizinle buluşturmak istedim. Çalışmalar sıra ile 2şer.3er,4er,5er,6şar,7şer,8er,9ar ve 10ar olmak üzere ayrı ayrı olarak duzenlenmiştir. Her biri 6 sayfalık çalışma içerir. Oğlum yaparken çok eğlenmişti, umarım sizlerinde çocukları eğlenerek öğrenirler.

Keyifli Çalışmalar Dilerim.

Örnek Görüntü

Beni İnstagram ( @ritmikhareket )ve Twitter’dan ( @ritmikharekett ) takip edebilirsiniz